Google’da Anahtar Kelimede İlk Sırada Çıkmak

Bu içeriğe oy verin

Sitelerin popülerliği neredeyse her zaman için arama motorlarında üst sıralarda çıkmakla sağlanmaktadır. Zira pek çok insanın interneti kullanma alışkanlıkları arama motorlarından elde edilen sonuçlara dayalıdır. Hal böyle olunca da arama motorlarında geri planda kalmış olan sitelerin pek sık ziyaret edilme olanağı da mevcut olamayacaktır. İşte bunu engellemek için arama motoru optimizasyonu adı verilen hizmetin alınması gerekir. Bu hizmet orijinal ismi ile SEO olarak da adlandırılır. SEO hizmeti alınması neticesinde başta Google olmak üzere pek çok arama motorunda her daim en üst sıralarda çıkmak ve bu sayede daha çok tıklanmak, daha çok ziyaretçiye sahip olmak mümkün olabilecektir. Aynı zamanda arama motoru optimizasyonu sitelerin sanal âlemdeki prestiji üzerinde de son derece etkili olacaktır. Başka bir deyişle arama motoru optimizasyonu son derece etkin bir reklam aracı olarak da görülebilir. Google’da anahtar kelimede ilk sırada çıkmak özetle bu şekildedir.

SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu yapılırken ilk olarak aranacak olan husus hakkında sıklıkla kullanılan kelimelerin belirlenmesi lazımdır. Ancak bu hem çok iyi bir gözlem hem de çok iyi bir analiz kabiliyeti gerektirir. Bu bağlamda elde edilen sonuçlara dayalı pek çok metin hazırlanacaktır. Yapılan analiz neticesinde elde edilen kelimelerin içerisinde yer aldığı metinler de siteye entegre edilecek ve bu sayede arama motorlarına ilgili kelimeler arandığı zaman bu arama motorlarının algoritması otomatik olarak bu kelimelerin yoğun bir şekilde yer aldığı siteleri üst sıralarda tutacaktır. Ancak bu işin her zaman için alanında uzman bir firma ve deneyimli kimseler tarafından yapılmasında yarar vardır.

SEO Fiyatları Hakkında

SEO hizmeti sunarken talep edilecek ücretler her zaman için değişkenlik arz edecektir. Bu sitenin hedeflediği amaç, sitenin hedef kitlesi, sitenin vasfı ve kime ait olması gibi pek çok unsur bu bağlamda göz önüne alınmaktadır. Ancak hiçbir zaman piyasanın çok altında bir değer sunulmaması gerekir. Bu durum hem SEO uzmanlarının emeklerinin karşılığı olmayacak hem de müşterileri şüphede bırakacaktır. Buna karşılık hak edilenden fazlasını talep etmesi de fiyat ve fayda dengesine zarar verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir