SEO Link Nedir?

SEO, arama motorlarının en önemli kriterleridir. SEO linkler ise yine arama motorlarının en önemli iç faktörleridir. Yani hedef kitleye ulaşmak, ilk sıraya yerleşmek ve sitede sunulan her bir sayfa, içerik için bağlantı linkleri oluşturmak, Google’ın bütünsel formuyla alakalıdır. Peki site içi seo link nedir, site dışı seo link nedir?

SEO Link Çeşitleri

Site içi bağlantılar, web sitesinin ana hatlarını belirlerken, tasarımda sunulan her bölüme kolay şekilde ulaşmayı sağlayan linklerle formüle edilir. Web site menüsünde sunulan her bir kategori için, ayrı bir link oluşturulur. Bu linklerin Seo ile uyumlu olması ve Google’da yapılan arama sonuçlarında, alakalı bağlantı olarak yönlendirme yapılması için kullanılır.

Site içinde yapılan bu Seo link çalışmaları, menü ve iç menü bölümlerinin tamamına uygulanır. Site dışı Seo link yapısı ise başka alan adlarında bağlantı yapılmasıdır. Her iki link uygulamalarında da özen gösterilmesi gereken; aşırıya kaçmamak olmalıdır. Fazla link kullanımları ve aşırı yönlendirmeleri, Google’ın spam olarak algılamasına neden olabilmektedir.

Site Dışı Seo Link Nasıl Yapılır?

Farklı bir alan adından, kendi alan adınıza yapılan linklerdir. Site dışı link alımlarında, nitelikli siteleri tercih etmek, Google’ın kaliteli site algılamasını sağlayacaktır. Seo link alımlarını, zaman faktörünü iyi analiz ederek kullanmalı ve düzenli olarak uygulama yapmalısınız. Site içi Seo linklerle aynı kapsamda olan site dışı linkler, anchor text kullanılarak uygulanır.

Site İçi Seo Link Nasıl Yapılır?

Web sitesinde hazırlanan kategorilere, link oluşturularak yapılan Seo linkler, farklı içeriklere de uygulanmalıdır. Hizmet seçenekleri, ürünler, iletişim ve blog sayfaları, tanıtım ve hakkımızda gibi bölümlerde kullanılabilen Seo link yapıları, web site içerisinde farklı bağlantılar ile yapılır. Google algoritmasına uygun anahtar kelime seçimleri ve algoritmik link çalışmalarıyla yapılır. Anchor text uygulamasıyla sağlanan Seo linkler, üst sıralarda yer almayı sağlayan bağlantı opsiyonlarıdır.

Seo Link Analitiği

Site içi oluşturulan linkler; ana sayfanın yükünü hafifletmek üzere, alt ve iç sayfalara link oluşturmayla sağlanır. Site dışı yani Backlink olarak yapılan çalışmalar ise, farklı sayfalardan alınan bağlantılardır. Seo linklerinde kalite ve içeriklere değer kazandırma, matematiksel formülü sağlayan unsurlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir