SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Google artık çok zeki… Dolayısıyla ”İçerik Kraldır” sözü, geçerliliğini yitirmiştir. Günümüzde kaliteli makale yazmak, Google algoritması ile doğrudan uyum sağlamakla eş değerdir. Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Seo uyumu tam olarak nedir? gibi konular için, Google’ı yakinen takip etmek gereklidir. Zira web siteleri için sunulan algoritmik bilgilerin yanı sıra, global bilgiye sunulmayan dizayn sistemi kullanılmaktadır.

SEO Uyumu Nedir?

Search Engine Optimization olarak bilinen ”Arama Motoru Optimizasyonu” arama motorlarında üst sıraya yerleşmeyi sağlayan formüller bütünüdür. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sırada olmak ve hedef kitleye doğrudan erişebilme hakkını kazanmaktır.

Anahtar kelime seçimi ile tarayıcı algoritmasına dahil olmak, formüllerden yalnızca biridir. Yazı kalitesi artık Google’ın en temel formüllerinden biridir. Zira anahtar kelimelerle doldurulan binlerce yazı, görsel ve eklentiyle, tarayıcı listesinde olmak oldukça mümkün ev kolaydır. Özellikle 2019’da anahtar kelimeler anahtar cümlelere ve sesli mesaj sistemine dönüşmüş durumdadır. Peki, Google algoritmasına uyum sunan ”kaliteli” makale nasıl yazılır?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Kaliteli makale, imla kılavuzları veya cümle öbeklerinden farklı özellik taşır. Kaliteli makale ile ”hedef kitle” olmaksızın yazım yapılmalıdır. Milyarlarca kullanıcı, farklı ülkeler, bölgeler, şiveler ve kültürlere sahiptir. Bir makalede tüm okuyucu kitlelerine hitap edebilmek ve güncel cümle yapıları ile algoritmik özellik sunabilmek, yazının kalitesini gösterir. Hem 60 yaşındaki okuyucuya hem genç nesle hitap edebilmek, cümle yapısı ile bütünsellik sağlayan anahtarla dizayn etmek önemlidir.

Google İle Uyum Nasıl Sağlanır?

Seo uyumlu makalelerde, anahtar kelimelerin dizilimi veya sayısı çok fark etmemektedir. Sohbet cümlesinde geçerli kelimeleri baz alan yeni Google dizilimleri, bilgi bakımından zengin ve muhteviyatı güçlendirilmiş makaleleri seçiyor.

Sayfa ve içerik kalitesi için geliştirilen istatistik programları ile kullanıcıların sayfa ziyaret süreleri, görsel ve metin kaliteleri, algoritma seçiminde önemli rol oynuyor.

SEO Uyumunda Sohbet Dili

Kullanıcı için en ideal siteyi seçerek, hızlı servis ve sunum yapan portalları listeye alan Google, 2019’da özellikle sesli anahtar kelime seçimlerini kullanıyor. Tarayıcıdan sesli arama yapılmasa bile, uzun uzadıya genişleyen web ağında, ”daima daha iyiye giden” form özellikleri baz alınıyor. Yani sistemde sadece birkaç anahtar kelime seçimleriyle değil, süreklilik sağlayan sayfa performansları önem arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir