SEO’da Bilinmesi Gereken Altın Kurallar Nelerdir?

Web sitesi ile yakından ilintili olan SEO çalışmalarında bazı altın kurallar bulunur. Bu kuralların web sitesi sahipleri tarafından uygulanması arama motorlarında en üst sıraya çıkmalarına yardımcı olur. SEO’da bilinmesi gereken altın kurallar nelerdir? sorusuna cevaben bir kaç basit ve teknik adım sayılabilir. Web sitesinin konumunu bulunduğundan daha iyi bir yere taşımak için bu kurallar uygulanmalıdır.

Güncel Kalma

Google ve diğer arama motorlarının her geçen gün geliştirdikleri yenilikler ve güncellemeler, SEO hizmetlerini de sürekli olarak güncel kılmaya mecbur bırakır. Web sitesinin SEO ile uyumlu olması halinde arama motorlarının güncelleşmiş olan versiyonları site sahiplerini yeni güncellemeye entegre etme durumunda bırakmaktadır. Dijital dünyanın değişmekte olan yapısına ayak uydurulması gerekir.

Yaş İndeksi

Google arama motoru başta olmak üzere diğer arama motorları da web sitesindeki yaş indeksine göre çalışır. Yeni indekslenmiş olan bir web sitesinin arama motorları ile bir hayli uğraşması gerekir. Dizine daha önceden eklenmiş bir web sitesinin işi, yeni web sitesine oranla daha kolay olduğundan açılacak olan web sitesinin önceden dizin eklemesi işleminden geçirilmesi gerekir.

Erişilebilirlik

SEO çalışmalarındaki altın kurallardan bir tanesi olan erişilebilirlik, dijital dünya içerisinde mobil cihazlara da yer vermektedir. Gerek web versiyonundan gerekse de mobil versiyondan web sitesine erişim sağlanmalıdır. Daha çok kitleye aynı anda ulaşabilmek ve bu kitlenin geri dönüşümünü SEO ile uyumlandırabilmek için söz konusu web sitesinin mobil versiyonla uyum içerisinde olması gerekir. Tablet, mobil ve masaüstü versiyonlarının SEO ile çalıştırılması ve eşleştirilmesi, siteye olan ziyaretçi sayısının artmasına yardımcı olur.

Anahtar Kelimeler

SEO çalışmalarının temelinde yer alan etkenlerden bir tanesi olarak anahtar kelime seçimi oldukça önemlidir. İçeriklerin arama motorlarına göre düzenleniyor olması web sitesinin üst sıraya çıkmasına yardımcı olur. Tam eşleşmeli olan kelimelerin anahtar kelime oranlarına dikkat edilmesi gerekir. Organik ve doğal içerik seçimi bu alanda önemli olduğundan ötürü web sitesine yönelik anahtar kelime tercihinde her hangi bir zorlama yapmaya gerek duyulmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir