SEO’da Yapılan 5 Hata

Web sitelerinde SEO adına birçok farklı çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar yapılırken birçok farklı hata da oluşabilmektedir. Kullanıcılar özellikle kendileri SEO yapmak istedikleri zaman bilgi eksikliği sebebiyle bazı hatalara sebebiyet verirler. SEO’da yapılan 5 hata ise bu makalede özetlenmiştir.

Yanlış Anahtar Kelime Seçimi

Yanlış anahtar kelime seçimi SEO çalışmaları esnasında yapılabilecek en temek ve en büyük hatalardan birisidir. Anahtar kelime seçerken kelimenin tam olarak içeriğiniz ile alakalı olması, rekabeti düşük olması fakat aranma hacminin de yeterli olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için en temel kaynak direkt olarak google’ın kendisi olmalıdır. Anahtar kelimeleri ile ilgili bir diğer konu ise aşırı derecede anahtar kelime tekrarlamak ya da alakasız anahtar kelimeler kullanmaktır. Bu iki durumu da google spam olarak algılayarak hareket edebilmektedir.

Özgün Olmayan İçerikler

Bir web sitesinin en değerli kaynağı metin içeriklidir. Özgün olmayan ya da baştan savma olarak hazırlanacak olan metin içerikleri web sitelerinin en büyük sonunu hazırlayabilir. Bu sebeple kaliteli, özenerek hazırlanmış ve özgün olacak metin içeriklerini web sitede barındırmaya özen göstermek gerekir.

Yanlış Link Satın Almak

Web sitelerinin başarısında backlink uygulamasının önemi büyüktür. Fakat backlink asında özgün olarak gelişmesi gereken ve web sitesini ziyaret eden kullanıcıların uygulaması gereken bir sistemdir. Fakat birçok web sitesi sahibi işi hızlandırmak adına backlink satın alır. Bu linkler mutlaka kaliteli ve kendi kategorisinde web sitelerinden alınmalıdır. Alakasız web sitelerinden faydalanmak ya da spam sitelerden backlink almak web siteniz açısından çok olumsuz durumlar oluşturabilir.

Meta Tags

Bir metin içerik hazırlandığı takdirde yayına verilmeden önce multaka meta etiketleri oluşturulmalıdır. Meta etiketleri sayfaların google üzerinde nasıl göründüğünün karşılığıdır. Bir kullanıcı google gibi arama motorlarında araştırma yaptığı takdirde web sitelerinin sayfaları belli bir formatta görülür. Bu formatın tamamına meta etiketi denir. Bu düzgün hazırlanmaz ya da es geçilirse google içerisinde düzensiz bir görünüm oluşur. Bu düzensiz görünümde web sitesinin iyi bir seo ile üst sıralara çıksa bile tıklanmayacağı anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir