WP Rocket Nasıl Kurulur ve Yapılandırılır?

Bu içeriğe oy verin

Birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de wp rocket nasıl kurulur ve yapılandırılır? sorusudur. İnternet tarayıcılarında açmak istediğimiz siteler yavaş açıldığı zaman ya siteyi kapatırız ya da bir önceki sayfalara geri dönmeye çalışırız. Böyle durumlarda ülkenin her yerindeki insanlar çok sık bir şekilde karşılaşmaktadırlar. Var olan siteniz yavaş ise ve bu sitenin alt yapısı WordPress ile yapılmışsa WP Rocket sistemi ile yavaş olan sitenizi kolaylıkla hızlandırabilirsiniz.

WP Rocket Uygulaması Nedir?

WP Rocket uygulaması, WordPress kullananlar tarafından ücretli bir ön bellek eklenti uygulamasıdır. Bu eklenti sitenizin hızını yükseltir aynı zamanda çok daha hızlı şekilde açılmasını sağlar. WP Rocket uygulaması için yapılan fiyat çalışmaları şu şekildedir; Senelik 39 usd – 1 site için bir yıllık destek ve güncelleme şansı, Senelik 99 usd 3 site için 1 senelik destek ve güncelleme şansı, senelik 199 usd – Sınırsız site için bir yıllık destek aynı zamanda güncelleme şansı verilir.

Eklentinin Avantajları Nelerdir?

Bu eklenti oldukça az sayıda ayar yapılarak kullanılır. Diğer eklentiler gibi içerisinde birden fazla işlem yapmazsınız. Sayfaları ön bellekte tutarak daha hızlı açılmasını sağlar. Ön bellekleri önceden yükleyerek işlemleri hızlandırır, ayrıca statik dosya sıkıştırma özelliği de bulunur.

Eklenti İndirme ve Yükleme İşlemleri

Firmanın kendi sitesine girerek satın alma işlemini yerine getirmeniz gerekiyor. İndirme işlemini gerçekleştirdikten sonra WordPress admin sayfanıza girerek eklentiler – yeni ekle sekmesine giriş yapın. Daha sonra eklenti yükle diyerek indirdiğiniz eklentiyi sitenize yükleyin.

Uygulamanın En Çok Tercih Edilen Ayarları

Eklenti kısmında 10 farklı bölüm bulunur. Bu bölümler; Kontrol Paneli, ön bellek ayarları, css ve js dosya optimizasyon ayarları, ortam ayarları, ön yükleme ayarları, gelişmiş kurallar ayarları, veri tabanı ayarları, cdn ayarları, uzantılar ve araçlar. Bu ayarlar temel kısım ayarlarıdır. Doğru ve düzgün bir şekilde ayarları girdiğinizden emin olun. Bu ayarlara sitenizi kullanıcı panelinden ayarlar bölümüne girerek ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sorun olduğunda satın aldığınız firmanın destek bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir